14 Międzynarodowy Kongres - wydarzenie roku!

Decyzję podjąłem już dawno. Miejsce na XIV Kongresie zarezerwowałem już w marcu.

Miejsce na XIV Kongresie zarezerwowałem już w marcu, bo oczekuję kolejnych wystąpień, które wzbogacą moją wiedzę na temat audytu i jego roli, szczególnie w zapobieganiu nadużyciom. Przeglądając agendę, postawiłem na wystąpienie „Nowe wyzwania dla audytu wewnętrznego w zmieniającym się środowisku”. Skąd ten pośpiech w zgłoszeniu obecności na kongresie?

Tu muszę wyjaśnić, że byłem na „prawie” wszystkich kongresach organizowanych przez PIKW.

Moja przygoda zaczęła się od Kongresu IV w 2005 roku. Pamiętam, że musiałem nawet dla pracodawcy napisać sprawozdanie. Poznałem tam wielu specjalistów i ekspertów zajmujących się audytem i nadużyciami, czyli tematyką bliską mojemu „sercu” audytora.

Promowaną na VI Kongresie w 2007 r. książkę Nigela Iyera i Martina Samociuka Defraudacja i korupcja. Zapobieganie i wykrywanie mam nadal i KORZYSTAM z niej w pracy zawodowej.

Rok później dzięki dwóm paniom - Ilonie Pałce i Katarzynie Winkler po raz pierwszy spotkałem się z jasnym i zrozumiałym przedstawieniem tematyki unijnej.

Obrady Kongresu to praca, wzmożone intelektualne działanie. Ale nie mogę nie wspomnieć o bankietach w Zalesiu koło Wieliczki. I jeżeli ktoś myśli, że chodzi mi o menu lub występy zespołów (np. góralskich) to się myli. To nie oznacza, że oprawa organizacyjna była nieistotna. Ale o wiele ważniejsze były prowadzone tam nieformalne rozmowy.

Pamiętam fajną dyskusję z dr. Dimiterem Dinevem na temat „Kompasu Dinev'a” do wykrywania nadużyć gospodarczych. (Puzzle śledcze). To tam zrozumiałem, o co chodzi.

Brałem udział w dziesięciu kongresach, ale wystąpienie, którego szczegóły pamiętam dokładnie, tovrewelacyjne wystąpienie Fabio Tortory z włoskiego ACFE na V Kongresie. Dotyczyło kradzieży tożsamości na przykładzie badań przeprowadzonych we Włoszech w ramach projektu „ID trash”.

Nagrodą za udział w kongresach był zawsze ogrom informacji, które mogłem i wykorzystywałem w działalności edukacyjnej (kursy, warsztaty, „podyplomówki”) oraz w pracy doradczo - konsultingowej. Ta wiedza nigdy mi nie umknie. Po prostu mnie się to opłaca. Dobra motywacja do uczestniczenia w Kongresach? Oczywiście.

KSZTAŁCENIE USTAWICZNE

 

bannerek_na_prawa_biblioteka

WYDANIA PAPIEROWE

okladki_portal