16 Międzynarodowy Kongres

kongres_rozpoczety

Dziś rano w gmachu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego swoje obrady rozpoczął XVI Międzynarodowy Kongres Kontroli Wewnętrznej, Audytu Wewnętrznego, Antykorupcji i Zwalczania Oszustw.

     Inauguracyjne przemówienie wygłosił Kanclerz Akademii – prof. Klemens Budzowski, wyrażając radość, że już po raz 10. Uczelnia ma zaszczyt gościć Kongres w swoich murach. Witając uczestników konferencji, podkreślił, jak ważne jest łączenie nauki i praktyki codziennej i wyraził przekonanie, że ta właśnie formuła, zaproponowana 16 lat temu przez Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej, jak zwykle przyniesie wiele korzyści wszystkim, którzy zdecydowali się na udział w tegorocznej imprezie.

     Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski przesłał do uczestników Kongresu list, który został odczytany przez członka zarządu organizatora – Ireneusza Jabłońskiego. Prezydent napisał:

Z radością i satysfakcją przyjąłem  wiadomość o ponownym wyborze naszego miasta na miejsce 16 Międzynarodowego Kongresu Kontroli Wewnętrznej, Audytu Wewnętrznego, Antykorupcji i Zwalczania Oszustw. Cieszę się, że znowu  będziemy  w Krakowie świadkami wymiany wiedzy i doświadczeń tak szerokiego grona ekspertów.  

     Właśnie mija 15 lat od chwili, gdy pod patronatem ówczesnego Prezesa Narodowego Banku Polskiego prof. Leszka Balcerowicza odbyło się w Krakowie  pierwsze międzynarodowe spotkanie  zorganizowane przez Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej. Od tamtej pory rokrocznie, każdej jesieni, mamy zaszczyt gościć w naszym mieście uczestników tego  jakże ważnego wydarzenia. Kongres trwale  wpisał się w  życie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, zajął stałe i ważne miejsce wśród prestiżowych konferencji odbywających się w naszym mieście. 

     Wierzę, że Kraków i tym razem doskonale spełni się w roli gospodarza kongresu, a jego liczne uroki pozwolą Państwu w przyjemny i interesujący sposób spędzić wolne chwile. Mam też nadzieję, że jeszcze nie raz zechcecie Państwo tutaj powrócić.

Relację z Kongresu zamieścimy w październikowym numerze naszego magazynu.finisz

KSZTAŁCENIE USTAWICZNE

 

bannerek_na_prawa_biblioteka

WYDANIA PAPIEROWE

okladki_portal